Cevdet Yılmaz ve Beraberindekiler Yeşil Ambalajı Ziyaret Etti.

YILMAZ “YENİ YATIRIMLAR BEKLİYORUZ”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil ve  SEGAM yönetim kurulu başkan yardımcısı Sezgin Yeşilin de sahibi olduğu  Yeşil Ambalaj Fabrikasını ziyaret ederek,DTB Başkanı Yeşil’den kentte yeni yatırımlar yapmasını istedi.
Diyarbakır Ticaret Borsası ve aynı zamanda Yeşil Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, Yaşanan çatışmalı süreçte yatırım yapıp yapmamayı çok düşünmediğini ifade ederek, “Bölgemizde yaşananlara rağmen bu yatırımı yapmak mecburiyetindeydik. Biz bu bölgenin çocuğuyuz. Buradan kazandığımızı yine halkımızla paylaşıyoruz ‘’ diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz,Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil tarafından Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde 12 bin’i kapalı 12 bin’i açık olmak üzere 24 bin metrekare alan üzerine kurulu olan oluklu mukavva ve karton imalatı yapan Yeşil Ambalaj fabrikasını ziyaret etti.
-HEDEF 3 BİN TON-
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a fabrikayı tanıtan DTB Başkanı Engin Yeşil,2016 Nisan ayında faaliyete giren fabrikada 163 personel istihdam ediliyor.Kapasite artırımı yapıldıktan hemen sonra personel sayımızı 200’ün üzerine çıkaracağız. Şuan aylık üretimini 1750 tona çıkaran fabrikada, ek yatırımlarla birlikte üretimi 3 bin tona çıkarmak olduğunu söyledi.
-İHRACAT YAPIYORUZ-
Irak ve Gürcistan’a ihracatın yapıldığını anlatan DTB Başkanı Engin Yeşil,Toplam aylık üretimin yüzde 33’ü ihracat yapılmakta,geri kalan yüzde 67’lik oranın ise İç piyasada çevre illerin tamamı Mersin ve Ankara’ya kadar iç piyasada yer aldıklarını anlattı.
-YENİ YATIRIMLAR BEKLİYORUZ-
Yapılan görüşmenin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Bu tür tesislerin adeta birer okul olduğunu belirterek ,Bu tür tesisler ekonomik olarak değer üretmektedirler. Yapmış olduğunuz bu büyük yatırımın ardından kentte yeni yatırımlar yapmanızı bekliyoruz.Başarılı çalışmalarınızdan dolayı tüm çalışanlarınızı ve sizleri tebrik ediyorum’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir